خدمات دکوباغ

مراحل طراحی و اجرا خدمات دکوباغ ما شامل ۵ مرحله است
از آنجا که وقت شما برای ما ارزشمنده به همین دلیل در سریعترین زمان و در صورت امکان در محل پروژه با شما جلسه‌ای خواهیم داشت تا هم محیط پروژه و اقلیم و بررسی کنیم و هم به صورت دقیق متوجه نیازها و درخواست شما بشیم (چنانچه محل پروژه شما دور از دفتر ما باشه این جلسه به صورت مجازی برگزار میشه)

Dedicated+Team

۱- مشاوره (رایگان)
در جلسه اول ما متوجه ایده ها و نیازهای شما در پروژه خواهیم شد.
محل پروژه توسط تیم حرفه‌ای ما بررسی شده و مراحل اجرای کار به صورت کامل به شما توضیح داده خواهد شد. به تمامی سوالات پاسخ داده شده و مشاوره‌ای قابل اعتماد از ایده‌پردازی اولیه، زمان اجرا و روند انجام تا تکمیل و تحویل پروژه به شما ارائه خواهد شد. 
در هنگام جلسه مشاوره ابعاد زمین، موقعیت ساختمان و المان‌های اصلی برای ادامه روند بعدی پروژه یادداشت می‌شود.

معمولا بر اساس برداشت‌ها اولیه در جلسه بازدید ابعاد و اندازه‌های مورد نیاز ثبت می‌شه، اما در شرایط خاص نیاز به نقشه‌های توپوگرافی هست که درصورت عدم وجود و درخواست شما توسط نقشه‌بردار تیم ما تهیه خواهد شد.
نقطه کلیدی که ما را از رقبا متمایز می‌کنه اینه که ما همیشه در تلاشیم تا با استفاده از المان‌های موجود و با کمترین هزینه طراحی‌ای را انجام دهیم که در همه جای آن هارمونی و کارایی قابل مشاهده باشه.

سفارش

۲- ایده‌پردازی و طراحی اولیه
جلسه مشاوره اولیه با کارفرما به منظور مشخص شدن نیازها و علایق و کاربردهای مد نظر و شناسایی فرصت‌ها و محدودیت‌های احتمالی پروژه منجر به تهیه طراحی اولیه و ایده‌پردازی خواهد شد.
در مرحله طراحی اولیه همه چیز در مورد کانسپت طراحی، نحوه عملکرد و نزدیک شدن هرچه بیشتر نتیجه نهایی به درخواست شماست.

با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده از جلسه مشاوره و بازدید اولیه و تجزیه و تحلیل سایت، ما مجموعه‌ای از ایده‌ها را به صورت عکس در اختیار شما خواهیم گذاشت.
قرارگیری المان‌ها درخواستی مانند آلاچیق، استخر، آبنما و…، محل قرار گیری المان‌های موجود در محل پروژه و محیط در طراحی اولیه ایده‌پردازی می‌شود. طراحی اولیه نقطه شروع جلسه بعدی و نهایی کردن ایده کلی پروژه است.

بررسی کامل توپوگرافی (در صورت لزوم) از سایت‌های موجود از جمله فرم زمین، گیاهان، ساختمان‌ها، بناها و تاسیسات،
جلسه با مشتری برای معرفی و پرزنت طراحی اولیه و برای نهایی کردن طراحی کلی.
تخمین کلی هزینه و زمان‌بندی پروژه بر اساس ایده‌های ارائه شده.

مشاوره

3- طراحی ۲بعدی

در این طراحی تمامی المان‌های مورد نظر، نیازها و درخواست‌ها در کنار هم قرار گرفته و به صورت طراحی ۲بعدی در اختیار کارفرما قرار گرفته تا نسبت به ارتباط بین فضاها و المان‌ها مطلع گردد. این مرحله باید به دقت بررسی و تایید گردد تا پس از آن وارد فاز طراحی ۳بعدی شود.

۴- طراحی ۳بعدی

نقطه تمایز مجموعه دکوباغ در این مرحله است. درک کامل ما از پیچیدگی‌ها و چالش‌های طراحی پروژه‌های منظرسازی و محوطه‌سازی به کمک تجربیات ما در پروژه‌های گذشته است که این آگاهی منجر به ارائه نقشه با جزئیات اجرایی، باعث راحتی و سرعت در اجرای پروژه می‌گردد.
در این مرحله و پس از تایید طراحی ۳بعدی توسط کارفرما، نقشه فاز دوم، تاسیسات برق، آبیاری، آبیاری قطره‌ای و نقشه کاشت گل و گیاه در اختیار مجری پروژه قرار می‌گیرد.

در طراحی محوطه هر قسمت کار به دقت مشخص شده و هزینه و زمان اجرای دقیق به کارفرما اعلام می‌شود.
با توجه به مشخص شدن نوع و مقدار متریال می‌توان هزینه اجرایی دقیق را نیز پس از طراحی محوطه برآورد کرد.

طراحی

۵- اجرا
در این مرحله چنانچه اجرا با تیم مجموعه دکوباغ باشد، ابتدا هزینه دقیق اجرا طبق یک پیش‌فاکتور به کارفرما ارائه می‌گردد و پس از تایید پیش‌فاکتور نسبت به عقد قرار داد اقدام می‌گردد.
در این مرحله نیز نقطه تمایز مجموعه ما نسبت به رقبا ارائه جدول برنامه‌ریزی پروژه با ذکر زمان شروع، پایان، تامین متریال هر قسمت از پروژه، شروع و پایان کار هر تیم اجرایی در تاریخ دقیق می‌باشد که (در صورت اضافه نشدن کار توسط کارفرما) طبق برنامه پروژه پیش خواهد رفت.
پس از پایان قرارداد این مجموعه خود را موظف می‌داند که نسبت به ارائه خدمات نگهداری و خدمات پس از فروش متعد باشد.
چنانچه اجرای پروژه با مجموعه دکوباغ نباشد نیز، ما به صورت دائم به عنوان مشاور در کنار شما خواهیم بود.

اجرا

نمونه پروژه‌های دکوباغ