به دنبال دنیایی سبز

طراحی محوطه

پروژه‌های دکوباغ - طراحی محوطه بندرعباس ۱

طراحی محوطه از خدمات اصلی دکوباغ است.

شما چقدر با سبک‌های طراحی محوطه آشنا هستید؟ آیا سبک خاصی در نظر دارید یا ترجیح می‌دهید کار خود را به متخصصین طراحی بسپارید؟

در حال حاضر سبک‌های مختلف طراحی و اجرای محوطه وجود دارد که انتخاب هرکدام از آن‌ها بستگی به منطقه جغرافیایی و آب و هوایی و همچنین نوع و وسعت زمین شما دارد. برخی طراحی‌ها مناسب مکان‌هایی با آب و هوای خشک هستند و برخی دیگر برعکس، برای مناطق پرباران و با طوبت بالا مناسبند. گرچه که سلیقه شما نیز بسیار مهم است و ممکن است که مصلن برای زمین‌تان که در منطقه‌ای پررطوبت قرار دارد، سبک طراحی استوایی را ترجیح دهید… به هرحال ما به شما توصیه می‌کنیم حتما با مشاورین خبره و باتجربه ما در این باره مشورت کنید.

طراحی ۲بعدی و ۳بعدی محوطه

طراحی ۲بعدی
پس از آنکه مشاوران متخصص ما در دکوباغ متوجه درخواست و نیازهای شما شدند، ابتدا بر اساس المان‌های مورد نظر شما یک یا چند طرح ۲بعدی برای محوطه مورد نظر انجام می‌شود و در اختیار شما گذاشته می‌شود تا با توجه به سلیقه‌ای که دارید طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

طراحی ۳بعدی

پس تایید طراحی دوبعدی توسط شما، ما بر اساس المان‌های موجود یک طراحی سه بعدی از ابعاد مختلف انجام می‌دهیم و آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

در واقع نقطه تمایز مجموعه دکوباغ با دیگران در این مرحله است. ما پس از اینکه به درک تمام نیازها و درخواست‌های شما رسیدیم طراحی ۳بعدی دقیقی انجام می‌دهیم که شامل نقشه‌ای با جزئیات کامل اجرایی است و این باعث راحتی و سرعت در اجرای پروژه اجرای محوطه شما می‌گردد.
سپس در صورت درخواست شما برای اجرای محوطه توسط ما نیز، ما به سرعت فاز اجرایی پروژه را شروع می‌کنیم، در غیر این صورت، پس از تایید طرح ۳بعدی، نقشه فاز دوم، تاسیسات برق، آبیاری، آبیاری قطره‌ای و نقشه کاشت گل و گیاه در اختیار مجری پروژه مورد نظر شما قرار داده می‌شود.

در مرحله اجرای پروژه هر قسمت کار به دقت مشخص شده و هزینه و زمان دقیق اجرای هر مرحله به شما اعلام می‌شود.
لازم به ذکر است که با توجه به مشخص شدن نوع و مقدار مصالح مورد نیاز می‌توان هزینه اجرای دقیق را نیز پس از مرحله طراحی برآورد کرد.

هزینه طراحی باغ و ویلا

هزینه طراحی باغ و ویلا بستگی به عوامل مختلفی همچون مساحت باغ یا ویلا، نوع طراحی و عوامل دیگر دارد. اگر نیاز به یک طرح زیبا، سریع و دقیق برای هر نوع باغ یا ویلا و یا زمین خود دارید با مشاوران ما در دکوباغ تماس بگیرید. همچین برای مشاهده سبک‌های طراحی و اجرای محوطه به اینجا مراجعه کنید.

نمونه طراحی و اجرای محوطه

پروژه‌های دکوباغ - بندرعباس

طراحی محوطه بندرعباس

طراحی محوطه در بندرعباس طراحی محوطه طراحی محوطه در بندرعباس درخواست ها: طراحی محوطه استخر طراحی آلاچیق آبنما باربیکو محل بازی بچه ها پروژه‌های دیگر

مطالعه مطلب »

سبک‌های طراحی محوطه

سبک طراحی ژاپنی به منظور تفکر و تأملات برای کسب آرامش و صلح درونی (مدیتیشن) طراحی شده است.

در این طراحی به شدت به فلسفه‌های بودایی ، شینتو (ارواح پرستی در ژاپن)، و تاتوِيیست (طریقت چینی) توجه می‌کنند و می‌کوشند پناهگاهی معنوی برای بازدیدکنندگان فراهم کنند. تمرکز اصلی یک باغ ژاپنی و شرقی بر روی طبیعت است.

عناصر یک باغ ژاپنی ، نمادی از عناصر طبیعی و یا تقلید از آن است. بنابراین استفاده از اشکال هندسی و سنگ‌ها مصنوعی در این طراحی مرسوم نیست.

بیشتر >>>

این سبک در جهت تغییر دادن باغ‌های رسمی و متقارن به سمت سبکی نامنظم گام برداشته است. باغ‌های انگلیسی اید‌ه‌آل های قرن را تغییر داد و بسیاری از جنبه‌های منظرپردازی در جامعه را عوض کرده است.

پیش از آنکه باغ انگلیسی به جهان معرفی شود، طبیعت از دیدگاه بقیه خطرناک بود، اما این سبک این دیدگاه را کاملا عوض کرد تا از دنیای طبیعت قدردانی شود و ارزشمندی آن حفظ گردد.

این سبک از نقاشی‌ها الهام گرفته و طراحی آن تحت تاثیر بسیاری از رشته‌ها مانند تاریخ، فلسفه، و علوم قرار گرفته است.

بیشتر >>>

این سبک از طراحی از باغ‌های مشهور انگلیسی قرن شانزدهم و هفدهم سرچشمه می‌گیرد.

این سبک طی قرن‌ها با تغییرات بسیار به منظور تقویت معماری در خانه‌های روستایی، مزرعه‌ها و مراتع مواجه شده است.

این مناظر سرسبز در ابتدا به منظور انجام کارهای عملی ایجاد شده است.

حیوانات مزرعه، زنبورداری، درختان میوه، سبزیجات و گیاهان دارویی و علف‌ها موارد مهم و اصلی این محوطه ها می‌باشد و گل‌ها در سبک طراحی نقش مکمل دارند.

بیشتر >>>

طراحی باغ فرانسوی تحت تاثیر رنسانس شکل گرفت. طراحی فرانسوی گرچه هویت مستقل خود را دارد، اما تاثیر دوران رنسانس در این سبک طراحی کاملا مشهود است. هدف اصلی در طراحی فرانسوی از دیرباز این بوده است که میهمانان خانه‌های اشرافی را تحت تاثیر قرار دهد و شگفت‌زده کند.

عناصر باغ‌های فرانسوی:

  • گیاهان هرس شده و گل‌های فصلی
  • آبنما و حوضچه‌های کوچک برای پرندگان
  • ستون‌ها و مجسمه‌ها و نرده‌های سنگی
  • صندلی‌های فرفورژه…

بیشتر >>>

منظرپردازی گرمسیری-استوایی (tropical)

یکی از ویژگی‌های بارز این سبک از منظرپردازی، سرسبزی ، استفاده از گیاهان استوایی و رنگ‌های جسورانه می‌باشد.

رقص درختان نخل در باد و منظره گیاهان و پرندگان بهشتی و گل‌های براق و درخشان از مهمترین ویٓژگی‌های این سبک است.

Hammock (تخت‌های تابی پارچه‌ای) هم انتخاب بسیار خوبی برای این محوطه‌ها هستند. فقط باید به این دقت شود درختانی که این تخت به آن وصل می‌شود محکم و قوی باشند.

بیشتر >>>

طراحی مدرن از سال ۱۹۵۰ و یا دهه ی ۵۰ و ۶۰ آغاز می‌شود. زمانی که درطراحی ها خبری از طرح های  خطی و هندسه های جسورانه نبود. علت محبوبیت سبک مدرن مقوله زیبایی‌شناختی سادگی و در عین حال داشتن پیچیدگی است، که این منجر به احساس کنترل و سازماندهی در محوطه می‌شود. تمرکز در این طراحی بیشتر روی سازه ها و چشم اندازها می‌باشد تا گیاهان، و به این ترتیب تسلط انسان بر طبیعت را نشان می‌دهد.
گیاهان مناسب برای طراحی مدرن معمولا سبز هستند و به دلیل شکل و بافت‌شان انتخاب شده‌اند. رنگ‌های مختلف و مبلمان، گیاهان و دیوارهای نقاشی شده  در طراحی مدرن جای ندارند.

بیشتر >>>

دریای مدیترانه و سواحل اطرافش جزو زیباترین و از از نظر آب و‌هوایی بهترین مناطق کره زمین است.

اگر شما به این مناطق سفر کرده باشید حتما سبک معماری و پوشش گیاهی این منطقه قرار گرفته‌اید و شاید با خودتان فکر کرده باشید که کاش می‌توانستید چنین معماری و پوشش گیاهی را در خانه‌تان داشته باشید. اگر اینطور است حتما این سبک طراحی مناسب شماست.

با گیاهان، مصالح و تزیینات مناسب شما می توانید زیبایی مدیترانه‌ای را به خانه، ویلا و یا محوطه کار خود بیاورید.

بیشتر >>>

تعریفی ساده از منظرپردازی خشک، طراحی و منظرپردازی با استفاده از گیاهانی می‌باشد که با کمترین میزان مصرف آب رشد می‌کنند و به خشکی سازگارند.

گیاهان بومی و سازگار با شرایط آب و هوای خشک بهترین گزینه برای انتخاب این طراحی در مناطق کم آب می‌باشد.

اگرچه منظرپردازی خشک بیشتر مناسب محوطه‌سازی در مناطق کم آب است، اما ممکن است شما به دلیل علاقه شخصی به نوع طراحی و یا به دلایل زیست‌محیطی تمایل به استفاده از آن در محیط‌های دیگر باشید.

بیشتر >>>

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شعرباف
شعرباف
2 سال قبل

معرفی سبک های طراحی محوطه خیلی خوب بود. ممنون از مطالب مفیدتون.