تراس گاردن

نمونه های امروزی باغ‌های معلق بابل

تراس گاردن و پاسیو گاردن از جمله خدمات اصلی دکوباغ است.

تراس‌گاردن چیست ؟

احتمالا این روزها کلمه تراس گاردن زیاد به گوشتان خورده است. تراس‌گاردن از ترکیب دو کلمه “تراس” و “گاردن” ساخته شده و به معنای ایجاد باغ یا فضای سبز در تراس یا بهارخواب ساختمان است. در واقع به تراس یا بهارخوابی که به صورت انبوه با گل و گیاه پوشیده شده باشد و یک فضای سبز و طبیعی و باغ‌مانند ایجاد کرده باشد تراس‌گاردن یا تراس سبز می‌گویند.

پاسیوگاردن نیز همانطور که از نام آن پیداست ایجاد یک پاسیو سبز با استفاده از گل ها و گیاهان و المان‌های دیگر در داخل خانه شماست.

مزایای تراس سبز چیست ؟

همانطور که در مطالب مختلف اشاره کرده‌ایم، مهمترین دلیل استقبال این روزهای مردم از تراس گاردن و روف‌گاردن ، همجواری بیشتر با طبیعت و کاهش اصرات مخرب آلودگی هوا به خصوص در کلان‌شهرها است. مردم شهرنشین روزبه‌روز فاصله‌شان با طبیعت بیشتر می‌شود و این باعث آسیب‌های روحی و جسمی فراوان به آن‌ها می‌شود. پس حتما ارزش دارد که با صرف هزینه‌ای معقول از تراس خود در آپارتمان محل زندگی و یا حتا محل کار خود یک تراس سبز بسازند و با صرف وقتی هرجند کوتاه در طول روز به روح و روان و جسم خود استراحت و آرامش بدهند. به خصوص برای محیط‌های کاری و اداری این می‌تواند یک گزینه مثبت در جهت افزایش بهره‌وری کارکنان باشد و رضایت شغلی را بالا ببرد.

چطور بالکن سبز بسازیم ؟

ایجاد فضای سبز در تراس ساختمان شاید در نظر اول کار چندان سختی نباشد. اما بدیهی است که بسته به انتظاری که از خروجی کار دارید، ایجاد بالکن سبز می‌تواند راحت و یا بسیار سخت و پیچیده باشد. شما می‌توانید با گذاشتن چند گلدان در بالکن یک تراس سبز بسازید، اما اگر می‌خواهید یک تراس‌گاردن مدرن با طراحی تخصصی و استفاده از المان‌های مختلف و جذاب داشته باشید و خروجی تراس شما شبیه یک باغ مدرن و یک فضای سبز واقعی باشد، بهتر است حتما کار خود را به مشاوران و متخصصان این کار بسپارید.

ما در مجموعه دکوباغ ضمن دعوت شما به بازدید از نمونه پروژه‌های انجام شده طراحی و اجرای تراس‌گاردن و پاسیو گاردن ، به شما پیشنهاد می‌دهیم که هرچه زودتر به ساخت تراس سبز و پاسیوگاردن در منزل و یا محل کار خود اقدام کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 

نمونه تراس و پاسیو سبز

پروژه‌های دکوباغ - تراس در ترکیه

طراحی تراس در آنتالیا

طراحی تراس در آنتالیا تراس‌گاردن طراحی تراس در آنتالیتا ترکیه درخواست ها: آبنما محل نشیمن باغچه و گلدان کف پوش چوبی اتاق کار جکوزی باربیکیو

مشاهده »
پروژه‌های دکوباغ - پاسیو گاردن

طراحی پاسیو مرزداران

طراحی پاسیوگاردن پاسیو مرزداران طراحی پاسیو گاردن مرزداران طراحی مدرن _ سنتی درخواست‌ها: باربیکیو آبنما محل نشیمن سقف شیشه ای جلوگیری از دید همسایه کناری

مشاهده »